obozy, wyprawy, rajdy dla dzieci,

paintballowe, gokardowe

młodzieży oraz dorosłych

Obozy Quadowe

Bezpieczeństwo

Zasady bezpieczeństwa na obozach paintballowych, quadowych, gokartowych
Dobra zabawa na obozie wymaga profesjonalnego przygotowania i musi wynikać z czynników, które zapewniają uczestnikom poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie zajęcia odbywają się na podstawie specjalnych regulaminów, które określają zasady bezpiecznej, praktycznej realizacji zajęć i postępowania uczestników. Uczestnicy, którzy nie stosują się do tych zasad są wykluczani z zajęć.

To najważniejsze kryterium dla Rodziców. Tyle tylko, że jazda quadem, podobnie zresztą jak rowerem, czy spływ kajakowy, gra w paintball czy holowanie na oponce za motorówką zawsze niesie za sobą określone ryzyko. Jeśli firma opisuje zajęcia na quadach jako całkowicie bezpieczne, oznacza to po prostu, że… mówi nieprawdę, aby takimi frazesami przekonać Was do zapisania na obóz. Istotne jest, czy firma stara się tak prowadzić zajęcia, aby to ryzyko ograniczyć i zminimalizować. Jak to można zrobić? Na przykład poprzez jazdę początkujących z pomocnikiem na quadzie, jazdę na quadach w małych grupach, sprawdzenie terenu, wymaganie dodatkowego ubioru ochronnego od uczestników (przy obozach dla zaawansowanych), odpowiednie szkolenie od podstaw, stopniowanie umiejętności z podziałem na kilka grup zaawansowania, naukę sygnalizacji gestami i sygnałami dźwiękowymi.
Na obozach quadowych Wandrusa prowadzimy zajęcia na quadach w taki sposób, aby były jak najbardziej bezpieczne. Zawsze zaczynamy szkolenie od przedstawienia i przeszkolenia uczestników z zasad bezpiecznej jazdy i eksploatacji quadów włącznie z sygnalizacją w grupie. Przed rozpoczęciem obozu sprawdzamy teren. Zawsze jeździmy w kaskach. Instruktor jedzie  na czele grupy, dostosowując prędkość jazdy do umiejętności uczestników. Jeździmy w małych 3-4-5 osobowych grupach, dzięki czemu instruktor jest w stanie kontrolować całą grupę. Uczestnicy jeżdżą z podziałem na grupy zależnie od swojego doświadczenia quadowego, w terenie dostosowanym do ich umiejętności. Początkujący jeżdżą z pomocnikiem siedzącym na quadzie z tyłu, który w razie potrzeby może udzielić wskazówek lub fizycznego wsparcia kierującemu.

Quady

 1. Wszyscy jeździmy w kaskach.
 2. Podczas pierwszych dni obozu sprawdzamy umiejętności i możliwości uczestników, dzieląc ich na grupy.
 3. Uczestnicy jeżdżą najpierw po specjalnie przygotowanym torze (krótko) a dopiero po pewnym czasie w terenie (większą część obozu).
 4. Trasa, po której poruszamy się w terenie jest wcześniej sprawdzana.
 5. Jazdy w terenie odbywają się w małych, kilkuosobowych grupach uczestników + instruktor. Pozwala to na maksymalną kontrolę całej grupy i zwiększa bezpieczeństwo jazdy.
 6. Tempo jazdy w terenie wyznacza instruktor. W przypadku trudniejszych przeszkód terenowych asystuje pozostałym uczestnikom podczas pokonywania przeszkody.

Gokarty

 1. Wszyscy jeździmy w kaskach.
 2. Jazdy odbywają się na profesjonalnym, zamkniętym torze w Olsztynie.
 3. Przed jazdami po torze odbywają się zajęcia teoretyczne z omówienia zasad jazdy, sygnalizacji na torze, budowy gokarta, poruszania się po torze.

Paintball

 1. Wszystkie zajęcia odbywają się w maskach chroniących twarz oraz maskujących strojach wojskowych – pelerynach lub mundurach.
 2. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego i pewnego sprzętu.