Obóz quadowo-żeglarski

Miejsce: Mazury, Wałdowo
Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 10-12, 13-15, 16-18 lat
Wyżywienie: pełne (3 posiłki dziennie)
Transport: bus/autobus/pociąg lub dojazd własny

1799 zł/os

OŚRODEK, NOCLEGI

SPRZĘT

KADRA

DOJAZD

PROGRAM DNIA

ATRAKCJE

CO ZABRAĆ

Galeria zdjęć

CENY, TERMINY, REZERWACJA

CHARAKTERYSTYKA IMPREZY

To obóz dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas w terenie – na wyprawach quadowych i na wodzie – na rejsach żeglarskich. Uczestnicy codziennie żeglują przez kilka godzin, oraz jeżdżą na kilkugodzinne wyprawy quadowe na quadach CanAm i Kymco. Pływamy przeważnie na jachtach kabinowych średniej wielkości (6-7 metrów) dzięki czemu uczestnicy aktywnie biorą udział w obsłudze żagli i sterowaniu. Obozowe aktywności uzupełnia bogaty program zajęć dodatkowych, gry i zabawy, kąpiele i plażowanie, wieczorne ogniska i dyskoteki.

 

..:: DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZ OBÓZ? CZYM RÓŻNI SIĘ OD OBOZÓW INNYCH FIRM?

  • Na quadach jeździmy w prawdziwym, zróżnicowanym terenie a nie w kółko, po torze.
  • Wszyscy uczestnicy korzystają z markowego i uznanego na świecie sprzętu paintballowego – markerów Tippman.
  • Uczestnicy nie muszą dokupować kulek paintballowych! Wszyscy otrzymują ich podczas zajęć tyle, by móc brać udział w bitwie.
  • Bitwy paintballowe toczone są w różnych miejscach, zgodnie z realiami prawdziwego pola walki.
  • Bardzo dbamy o bezpieczeństwo. Jeździmy w kaskach ochronnych! W teren na quadach wyruszamy w małych, kilkuosobowych grupach, dlatego instruktor może zwrócić uwagę na wszystkich.
  • Przemieszczamy się przy użyciu różnych środków transportu – np. szybkich motorówek.

OŚRODEK

Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

Ośrodek wypoczynkowy „Bajka”
jest miejscem organizacji wielu obozów Wandrus Travel na Mazurach. O wyborze tego miejsca zadecydowało między innymi:

  • zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic);
  • duża stołówka i wiele sal zajęciowych, w których możemy organizować różne obozowe spotkania, dyskoteki i imprezy;
  • sala na „wieczorną kawiarenkę”;
  • obszerny, zróżnicowany, zadrzewiony teren ośrodka, z wieloma boiskami i miejscami do prowadzenia zajęć;
  • położenie ośrodka bezpośrednio nad wodą, nad jeziorem;
  • bliskość lasu i dzikich terenów, na których organizujemy wiele obozowych wycieczek, wypraw i rajdów;
  • doskonałe tereny na paintball i rajdy quadami;
  • ośrodek położony jest nad jeziorem Drwęckim będącym dużym i żeglownym akwenem. Bajka ma bezpośredni dostęp do własnego molo oraz prywatnej, piaszczystej plaży. Na miejscu znajduje się ratownik WOPR;
  • całodobowa opieka pielęgniarki;

PROGRAM

..:: PROGRAM PODSTAWOWY – zawarty w cenie obozu

  • Quady
    Quady czy ATV (All Terrain Vehicle) – to pojazdy, które z pewnością dostarczą nam wspaniałej zabawy i adrenaliny. Przygodę z quadami rozpoczynamy od ich stopniowego opanowania. Pierwsze jazdy z instruktorem i pod jego czujnym okiem, odbywamy po prostym terenie, następnie pokonujemy coraz większe wertepy. Aż wreszcie nadejdzie dzień pierwszego, upragnionego rajdu terenowego. Okolice ośrodka obfitują w tereny wymarzone do jazdy na tych maszynach – leśne drogi i dróżki, dzikie ścieżki, mokradła, poprzecinane większymi i mniejszymi pagórkami lub wzniesieniami a wszystko to nad pięknymi i czystymi mazurskimi jeziorami.
  • Żeglarstwo
    Codzienne rejsy żeglarskie na jachtach kabinowych i bezkabinowych, szkolenie na wodzie, manewrowanie jachtem.
  • Nauka podstaw zachowania na pokładzie
    czyli tego wszystkiego, co wykwalifikowany żeglarz wiedzieć powinien. Bezpieczeństwo na wodzie i nad wodą, ratownictwo, wiązanie podstawowych węzłów, stawianie i zrzucanie żagli.
  • Ahoj Przygodo, czyli zaczynamy żeglować
    Codziennie wypływamy na krótsze i dłuższe rejsy żeglarskie po jeziorze. W ich trakcie załoga w miarę sił i możliwości bierze udział w obsłudze jachtu i sterowaniu.
  • Różne zajęcia wodne
    Doskonalenie pływania wpław, piłka wodna, wyjścia na kąpielisko, wodna olimpiada.

..:: PROGRAM DODATKOWY – zawarty w cenie obozu

  • Kajaki lub rowery wodne
    Wyprawy po jeziorze, odpoczynek i rekreacja na wodzie.
  • Holowanie na deskach za motorówką
    Super zabawa na upalne dni.
  • Plażowanie i kąpiele pod opieką ratownika
    Czyli słodki chillout pod czujnym okiem ratowników.

..:: PROGRAM DODATKOWY DLA CHĘTNYCH UCZESTNIKÓW – zawarty w cenie obozu

  • Survival
    Przygotowanie prowizorycznego schronienia, budowa szałasów i legowisk z zastosowaniem podręcznych środków. Leśna i wodna kuchnia. Wyznaczanie kierunków świata, podstawy posługiwania się mapą i kompasem, wykonywanie szkiców przebytej drogi i terenu – w tym wykonanie planu terenu z uwzględnieniem skali, znaki patrolowe, imprezy na orientację.
  • Gra terenowa – podchody
    Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
  • Olimpiada Wodna
    Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
  • Olimpiada Sportowa
    Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.

..:: PROGRAM WIECZORNY (po kolacji)
Wieczorne Ogniska. Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach. Gry i Zabawy Stolikowe. W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów. Nocny Maraton Filmowy. Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej. Gra Flagi. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika. Dyskoteki. Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych. Baloniada. Balony napełnione wodą, ręczniki i zabawa na całego, na mokro. Festiwal Kolorów. To coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez uczestników różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw! Festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodsi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając Kolory w powietrze! I wiele innych różnorodnych zajęć.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA – tylko dla uczestników obozów Wandrusa 
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w „wieczornej kawiarence” – jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

SPRZĘT

..:: Quady
Nasze quady są nowe, stale odświeżamy park maszynowy, sprzejąc quady używane i kupując nowe quady. W tym, roku będziemy jeździć na quadach CanAm Outlander 570 rocznik 2018 i 2019, Can Am Outolander 2020, Kymco MXU 300 R rocznik 2021. W tym roku do naszych quadów dołączą nowe quad CanAm 450 Outlander i nowe quady Kymco MXU 300 R.

..:: Sprzęt obozowy
To także między innymi: sprzęt do paintballa i asg, przenośne radia ukf, jachty żaglowe klasy Tango 780, Sasanka 660, Antila 24, optymisty (jednoosobowe jachciki dla dzieci), motorówki z silnikami 50 i 75 KM, banan, oponka, narty wodne, wakeboard do holowania za motorówką, kajaki, rowery wodne, deski windsurfingowe i pędniki (żagle), kamizelki asekuracyjne i ratunkowe i inny sprzęt ratunkowy, rowery drogowe, sprzęt turystyczny i sportowy do gier i zabaw, sprzęt piknikowy, sprzęt do zabaw wodzie i doskonalenia nauki pływania i wiele, wiele innych.

WAŻNE INFORMACJE

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 10 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN/os.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, ubranie polowe (stare spodnie, bluzy), buty sportowe typu adidasy, trampki, buty typu „trapery” do marszów, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Buty trekingowe „za kostkę”, rękawiczki motocyklowe lub rowerowe „bez palców”. 2 zdjęcia legitymacyjne do książeczki quadowej i karty quadowej. Kaucja 50 zł – zbierana na obozie.

 

CENA ZAWIERA

  • Zakwaterowanie – zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
  • Wyżywienie – całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
  • Kadra – wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
  • Ubezpieczenie – NW
  • Sprzęt – potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
  • Jazda na quadach – 5 godzin jazdy.
  • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.
Szczegółowe informacje są tutaj

GALERIA ZDJĘĆ, FILMY OBOZOWE