Obóz rekreacyjno-wypoczynkowy

Miejsce: Mazury, Wałdowo
Uczestnicy: dzieci i młodzież w wieku 7-12, 13-15, 16-18 lat
Wyżywienie: pełne (3 posiłki dziennie)
Transport: bus/autobus/pociąg lub dojazd własny

1699 zł/os

OŚRODEK, NOCLEGI

SPRZĘT

KADRA

DOJAZD

PROGRAM DNIA

ATRAKCJE

CO ZABRAĆ

Galeria zdjęć

CENY, TERMINY, REZERWACJA

CHARAKTERYSTYKA IMPREZY

Zapraszamy na ciekawy obóz rekreacyjny na Mazurach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Uczestnicy mają do wyboru zajęcia aktywne: żeglarstwo, kajaki, gry sportowe, holowanie na deskach za motorówką a w strefie chill outu czeka na Nas pełen relaks: plażowanie, kąpiele w jeziorze pod czujnym okiem ratowników.

OŚRODEK

Ośrodek Wypoczynkowy BAJKA, Wałdowo 48, 14-100 Ostróda. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia o godzinie 10.00.

Ośrodek wypoczynkowy „Bajka”
jest miejscem organizacji wielu obozów Wandrus Travel na Mazurach. O wyborze tego miejsca zadecydowało między innymi:

  • zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic);
  • duża stołówka i wiele sal zajęciowych, w których możemy organizować różne obozowe spotkania, dyskoteki i imprezy;
  • sala na „wieczorną kawiarenkę”;
  • obszerny, zróżnicowany, zadrzewiony teren ośrodka, z wieloma boiskami i miejscami do prowadzenia zajęć;
  • położenie ośrodka bezpośrednio nad wodą, nad jeziorem;
  • bliskość lasu i dzikich terenów, na których organizujemy wiele obozowych wycieczek, wypraw i rajdów;
  • doskonałe tereny na paintball i rajdy quadami;
  • ośrodek położony jest nad jeziorem Drwęckim będącym dużym i żeglownym akwenem. Bajka ma bezpośredni dostęp do własnego molo oraz prywatnej, piaszczystej plaży. Na miejscu znajduje się ratownik WOPR;
  • całodobowa opieka pielęgniarki;

PROGRAM

..:: PROGRAM PODSTAWOWY
Plażing, smażing – czyli pełen relaks, opalanie, znajomi. Oby pogoda nam dopisała!
Kąpiele w jeziorze – jak tylko zaświeci słońce, pójdziemy zażywać kąpieli pod czujnym okiem ratowników.
Zabawy na kąpielisku, wyścigi w kole ratunkowym, turniej piłki wodnej, zawody pływackie, wodny badminton.  Zabawa na 101 sposobów. I wszystko oczywiście na wesoło.
Wielka baloniada – turniej z balonami na wodę.
Holowanie na deskach za motorówką
Super zabawa w upalne dni.
Żeglarstwo
Zaczniemy od nauki podstaw – stawiania żagli, obsługi osprzętu, zachowania na pokładzie, zasad bezpieczeństwa. Wszyscy będą uczyli się sterować, obsługiwać żagle i liny. Wieczorami przy ognisku nauczymy się śpiewać szanty i piosenki żeglarskie.
Kajaki i rowery wodne
Wszędzie dostępne, popularne jednostki do rekreacji wodnej. Czy jednak tak łatwo się nimi manewruje? Nauczymy się sprawnie sterować i wiosłować. Popłyniemy na wyprawę po jeziorze, a w ośrodku zrealizujemy zawody – slalom, wyścigi, manewrowanie precyzyjne.
Podchody
Gra harcerska polegająca na ściganiu jednej grupy osób przez drugą i wykonywaniu po drodze różnych zadań. Uciekinierzy co jakiś czas układają z patyków, szyszek, kamieni lub rysują w ziemi kierunek swojej ucieczki oraz umieszczają na trasie kartki z zadaniami. Grupa pościgowa wyrusza 15-30 minut później. Muszą po drodze wykonać wszystkie przygotowane dla nich zadania i to udokumentować. Zabawa daje najwięcej radości jeśli ma miejsce w terenie, w którym nikt nie będzie nam przeszkadzał, wykonywanie poleceń nie będzie utrudnione i łatwo odnajdziemy wszystkie wskazówki. Idealnym wydaje się być nasz pobliski las.
Olimpiada Wodna

Rywalizacja w atmosferze zabawy, podzieleni na drużyny weźmiemy udział w wielu wodnych konkurencjach.
Wieczorne Ogniska
Wspólnie spędzone wieczory przy ognisku, gitarze i kiełbaskach.
Flagi
Uczestnicy zostają podzieleni na dwie drużyny, każda z nich otrzymuje flagę, której musi bronić. Celem zabawy jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Jest to strategiczna gra, która bardzo integruje grupę, a żeby wygrać pojedynek, współpraca jest w niej nieodzownym  elementem. Nie sprawność jest najważniejsza w tej grze, a strategia ataku na flagę przeciwnika.
Dyskoteki
Super zabawa przy dobrej muzyce do późnych godzin wieczornych.
Nocny Maraton Filmowy
Odbywa się raz podczas trwania obozu. Filmy puszczane są z projektora. Młodsi uczestnicy oglądają filmy wybrane przez siebie do godziny 24.00. Starsi obozowicze do rana. Staramy się stworzyć klimat jak w kinie – popcorn i picie czeka na uczestników nocy filmowej.
Olimpiada Sportowa
Podzieleni na małe drużyny weźmiemy udział w wielu konkurencjach. Na uczestników czeka kilkanaście stacji, na których muszą wykonać określone zadania jak na przykład „bieg kelnera”, „kto ma więcej piegów”, „wyścig z arbuzem, „bieg w parach z balonem napełnionym wodą”. Drużyna, która uzyska najwięcej punktów wygrywa olimpiadę.
Gry i Zabawy Stolikowe
W atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji, weźmiemy udział w prawdziwej burzy mózgów.
Chrzest Obozowy
To moment kiedy z Nowicjusza stajesz się Obozowiczem. Ale za nim to nastąpi musisz udowodnić, że znasz się na zasadach i regułach panujących na obozie. Czeka na Was kilka stacji zadaniowych jak np. stacja dotycząca obozowych tradycji, stacja kadra, stacja uczestnicy i wiele innych, których pokonanie spowoduje, że będziesz PRAWDZIWYM OBOZOWICZEM.

..:: WIECZORNA KAWIARENKA – tylko dla uczestników obozów Wandrusa   
Na większości obozów uczestnicy nie chcą iść od razu spać w trakcie ciszy nocnej. Powoduje to ciągłe interwencje kadry, która odprowadza uczestników do łóżek i ich ucisza, a oni i tak nadal nie śpią. Na obozach Wandrusa zorganizowaliśmy to inaczej. W miejscach noclegu (w domkach, pokojach) obowiązuje bezwzględna cisza nocna, natomiast wszyscy chętni starsi uczestnicy pod nadzorem kadry mogą spędzać czas w „wieczornej kawiarence” – jak to nazwali uczestnicy obozów. To kilka sal do wyłącznej dyspozycji starszych uczestników obozów Wandrusa, gdzie gramy w popularne gry na x-boxie, w bilard, ping-ponga, organizujemy karaoke. Zazwyczaj jest także grupa chętnych do gry w mafię. Od czasu do czasu przy tej okazji grillujemy, robimy gofry lub popcorn czy pieczemy kiełbaski na ognisku.

Happy End
Wszystkie chwile, nawet te najbardziej miłe szybko mijają, ale nawet koniec może być radosny. Podczas wieczornego spotkania z uczestnikami podsumujemy cały obóz, rozdamy pamiątkowe dyplomy i koszulki. A potem ostatnia obozowa dyskoteka i odliczanie dni do następnych wakacji. Pamiętajcie, że cudowne wspomnienia wakacyjnych dni będą Wam towarzyszyć przez cały rok.

SPRZĘT

..:: Sprzęt obozowy
To także między innymi: sprzęt do paintballa i asg, przenośne radia ukf, jachty żaglowe klasy Tango 780, Sasanka 660, Antila 24, optymisty (jednoosobowe jachciki dla dzieci), motorówki z silnikami 50 i 75 KM, banan, oponka, narty wodne, wakeboard do holowania za motorówką, kajaki, rowery wodne, deski windsurfingowe i pędniki (żagle), kamizelki asekuracyjne i ratunkowe i inny sprzęt ratunkowy, rowery drogowe, sprzęt turystyczny i sportowy do gier i zabaw, sprzęt piknikowy, sprzęt do zabaw wodzie i doskonalenia nauki pływania i wiele, wiele innych.

WAŻNE INFORMACJE

..:: DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA
Wiek 7 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

..:: ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ
Dojazd autokarem lub pociągiem. Program Dodatkowe Atrakcje. Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN/os.

..:: NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ
Wyżej wymienione, odpowiednio wypełnione dokumenty, ubranie przeciwdeszczowe, buty sportowe typu adidasy, trampki, sandały z dobrym zapięciem do chodzenia w wodzie, strój kąpielowy, dres, ubiór sportowy, ciepły sweter lub polar, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, środki na komary, krem z filtrem UV, przybory do szycia. Latarkę, kompas, zegarek, mały plecak. Prosimy o zaopatrzenie uczestników w podstawowe leki (przeziębienie, ból gardła, uczulenia, środki na oparzenia słoneczne). Kaucja 50 zł – zbierana na obozie.

 

CENA ZAWIERA

  • Zakwaterowanie – zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,5,6,7 osobowych, w każdym  domku łazienka – wc i prysznic, w pawilonie w pokojach 2, 3 i 4 osobowych typu studio (w każdym pokoju łazienka – wc i prysznic).
  • Wyżywienie – całodzienne w stołówce ośrodka od kolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.
  • Kadra – wykwalifikowani instruktorzy, wychowawcy.
  • Ubezpieczenie – NW
  • Sprzęt – potrzebny do realizacji programu, w miarę potrzeb.
  • Realizację programu w blokach zajęciowych, z podziałem na grupy, w zależności od pogody i kondycji uczestników.

DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

GALERIA ZDJĘĆ, FILMY OBOZOWE